Firma

ASTRA TECHNOLOGIA BETONU

Na przestrzeni 30-tu lat działalności zdobyliśmy duże doświadczenie w zakresie szeroko rozumianej technologii betonu. Współpraca z wieloma firmami z branży chemii budowlanej, dodatków i domieszek mineralnych, zbrojenia rozproszonego (stalowe, bazaltowe, szklane, syntetyczne), projektowej i wykonawczej oraz szereg prowadzonych prac badawczo-rozwojowych sprawiły, że w kwestii betonów wiemy o czym mówimy.

Niezmiennie kierowaliśmy się zasadą, że należy oferować klientom najlepsze możliwe rozwiązania dostępne w danym czasie. Stąd wynika nasza obecna koncentracja na syntetycznym kopolimerowym zbrojeniu rozproszonym, mineralnych dodatkach pucolanowych oraz krzemianowych preparatach pielęgnująco-wzmacniających.

Traktujemy beton jako kompozyt, który zawsze można ulepszyć. Nie stosujemy jednak najnowszych technologii dla samego ich stosowania, w myśl zasady że „nowsze jest lepsze”. Zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie, które zapewni stosunek jakości do ceny na akceptowalnym przez klienta poziomie, biorąc pod uwagę cały proces budowlany, a nie tylko jego część.

Konsekwencją dostosowywania naszej oferty do oczekiwań nieustannie zmieniającego się rynku budowlanego, było również wejście w ostatnich latach, w segment betonów lekkich. Szerokie zaplecze posiadanych materiałów, dostęp do nowych technologii, wiedza oraz wieloletnie doświadczenie pozwoliły nam na wypracowanie autorskiego projektu jakim jest system CemokrzemPor.

Nieustanny rozwój oraz dostęp do materiałów najwyższej jakości zaowocował uznaniem klientów nie tylko w północnej części Polski, ale również w pozostałych jej regionach. W ostatnich latach poszerzyliśmy naszą działalność o rynki zagraniczne, gdzie również nasze produkty i technologie cieszą się sporym uznaniem.

W latach 2009, 2011 i 2013 firma ASTRA Technologia Betonu została wyróżniona przez Centrum Badań i Monitorowania Jakości certyfikatem Najwyższa Jakość w Budownictwie. Certyfikat został przyznany za najwyższą jakość produkowanej chemii budowlanej, kompleksową obsługę klienta opartą na rzetelnej znajomości rynku oraz wzorcowy system zarządzania przedsiębiorstwem.

HISTORIA

1995

1995 - Założenie firmy Astra

Projektowanie i wprowadzanie betonów z włóknami stalowymi i polipropylenowymi. Pierwsze betony polimerowe i samozagęszczalne. Pierwsze pianobetony. Projektowanie betonów z domieszkami.
2004

2004 - Nowe technologie

Wprowadzenie na rynek syntetycznych włókien polimerowych Forta Ferro – w ciągu ośmiu lat wykonano ponad 1 000 000 m² posadzek zbrojonych włóknami syntetycznymi w technologii ASTRA. Wprowadzenie krzemianowych preparatów pielęgnująco-wzmacniających Nox-Crete. Wprowadzenie lekkiego betonu CemokrzemPor® produkowanego na bazie piany technicznej i styropianu.
2009

2009 - Wprowadzenie betonów lekkich

Domy prefabrykowane Ecodomsystem z lekkiego betonu CemokrzemPor® produkowanego na bazie granulowanego szkła piankowego Penostek™. Pierwsze bloczki ścienne i fundamentowe na kruszywie Penostek™. Pierwsze płyty fundamentowe z lekkiego betonu CemokrzemPor®.
2012

2012 - Innowacyjne technologie

Wprowadzenie na rynek włókien polimerowych Polyex Mesh®, Polyex Duro® i PolyMicro®. Aktywne wdrażanie kompozytów betonowych – beton z włóknami syntetycznymi i dodatkami mineralnymi ASTRA (posadzki w obiektach przemysłowych i handlowych, posadzki w chłodniach, nawierzchnie parkingów, placów składowych i terminali przeładunkowych, prefabrykaty betonowe). Dalsze wdrażanie lekkiego betonu CemokrzemPor® na kruszywie Penostek™ (fundamenty, podkłady podłogowe, warstwy spadkowe dachów, prefabrykacja, sztukateria).
2013

2013 - Rozszerzenie działalności

Rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne Szwecja, Norwegia, Rosja, Ukraina. Współpraca z nowymi placówkami badawczymi i ośrodkami badawczo-rozwojowymi. Wprowadzenie systemowego rozwiązania dla betonów posadzkowych.